Facebook Twitter Youtube

Два погляди на журналістику – судді Василя Ключковича та журналістки Ярослави Коби

Мабуть, одним з кращих симбіозів лекційного дня є виступи журналіста та судді.

Першим спікером стала Ярослава Коба, журналістка програм «Гроші» та «Українські сенсації». Спілкування пройшло у формі діалогу: студенти дізналися про позитивні і негативні сторони роботи на телебаченні. Перед тим, як розповісти, з чого починала свою журналістську кар’єру, Ярослава розпитала наших студентів, чому вони вирішили обрати таку професію. У деяких це обумовлено пошуком справедливості, в інших – підняттям соціальних проблем, намаганням змінити ставлення суспільства до певних ситуацій.

«Журналістика – зв'язок і комунікація з усіма сферами життя людини, ключ для досягнення мети», – підсумувала відповіді студентів лекторка. Тому важливо визначити насамперед для себе, якою є ціль. На жаль, у нашій країні небезпечно займатися справжньою журналістикою, яка покликана шукати і показувати суспільству правду. Якщо говорити про телебачення або друковане ЗМІ, то варто знати, що найважливішим є зацікавлення людини. «Ми продаємо емоції. Своїми роботами ви повинні наштовхувати людину до роздумів або вберегти її від чогось».

Ярослава розповіла про найнебезпечніші зйомки в Ізраїлі та сюжети, якими пишається, якими змогла допомогти великій кількості дівчат уберегти себе.

На основі сюжетів, які Ярослава готувала для програми «Гроші», студенти Школи судової журналістики розібрали методику їхньої побудови та як втримати увагу та інтерес глядачів. Наостанок ми дізналися, де шукати натхнення, коли його немає. На це лекторка відповіла, що як такого натхнення немає. Треба сідати і писати, редагувати і знову писати.

Після виступу Ярослави Коби учасники Школи судової журналістики взяли інтерв’ю у заступника голови суду Василя Ключковича. Більшість питань були стандартними, чому, коли, навіщо, якби не професія судді, то що обрали б і т.д. Це зрозуміло, адже не щодня поспілкуєшся із заступником голови суду.

Василь Ключкович поділився декількома порадами для майбутніх журналістів:

  • перед інтерв’ю заглиблюватися у проблему;
  • ставити фахові запитання, щоб вас сприймали серйозно;
  • перед судовим засіданням суддя не маж права коментувати саму справу та говорити про рішення;
  • після закінчення судового процесу краще домовитися із суддею про день інтерв’ю, якщо для журналістського матеріалу необхідне роз’яснення судді.

Щодо зміни внутрішнього ставлення суддів до журналістів у судовому засіданні, Василь Ключкович відповів: «Неприйнятні колись ситуації наразі стали звичкою». Журналісти часто допомагають у проведенні судового процесу: розвінчуюють об'єктивізм однієї зі сторін, вгамовують підбурювачів мітингу. Для громадськості вони стають гарантами неупередженого проведення судового засідання, адже проводять відеозйомку. 

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65