Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


АНАЛІЗ СТАНУ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН, ЩО НАДІЙШЛИ ДО КИЇВСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ПРОТЯГОМ ЛИПНЯ 2016 РОКУ

І. Протягом  липня 2016 року до Київського апеляційного адміністративного суду надійшло 9 звернень.

З них:

- 1 звернення щодо розгляду адміністративної справи.

Скарга стосувалась змісту рішень суду першої інстанції.     На вказану скаргу заявнику було роз’яснено, що вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.  Перевірка процесуальної діяльності судді в інший спосіб ніж шляхом оскарження судових рішень в інстанційному порядку є неприпустимою та такою, що порушує встановлені в державі принципи правосуддя.   Окрім того, роз’яснено  ч. 1 ст. 211 КАС України, якою  передбачено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов’язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

- 1 скарга про затягування розгляду справи;

Заявнику було надано інформацію про час, дату та місце розгляду адміністративної справи. Додатково було роз’яснено строки розгляду апеляційної скарги.

- 1  звернення щодо надання правової та соціальної допомоги;

Скаржнику було надано відповідь та роз’яснено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Також було роз’яснено, що питання, що порушені у заяві, не відносяться до компетенції Київського апеляційного адміністративного суду.    Окрім того, заявнику було повідомлено порядок виконання судових рішень в адміністративних судах.

- 1 лист щодо надання правової оцінки та соціального захисту заявника;             Скаржнику було надано відповідь та роз’яснено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Також було роз’яснено, що питання, що порушені у заяві, не відносяться до компетенції Київського апеляційного адміністративного суду.  

- 1 скарга на дії працівника апарату суду щодо завірення копії ухвали Київського апеляційного адміністративного суду;

- 1 скарга  на дії судді щодо розгляду справи;

- 1 скарга на дії секретаря судового засідання;

- 1 звернення  прохання щодо надання допомоги;

Скаржнику було надано відповідь та роз’яснено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Також було роз’яснено, що питання, що порушені у заяві, не відносяться до компетенції Київського апеляційного адміністративного суду. 

- 1 скарга щодо несплати  судового збору за апеляційну скаргу та підробку платіжного доручення.

У липні 2016 року до Київського ААС через органи суддівського самоврядування та інші органи влади звернення не надходили.

Протягом липня 2016 року до відділу   не надходило повторних звернень громадян.

Відповіді на звернення громадян надавались за підписом заступника голови суду та керівника апарату суду.

Керівництвом суду забезпечується неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень. Здійснюється ретельна перевірка звернень, в змісті яких йдеться про недоліки в роботі апеляційного суду, оскаржуються дії суддів та працівників апарату суду. Керівництво проводить особистий прийом громадян.

В порівнянні з липнем  минулого року кількість звернень, що надійшли до Київського ААС збільшилась, а саме: у липні 2015 року надійшло 6 звернення громадян, а у липні 2016 року – 9 звернень.

Відповідно до даних автоматизованої системи документообігу Київського ААС Відділом правової роботи за вказаний період надано відповідь на 7 звернень.

 

ІІ. З аналізу журналів прийому громадян керівництвом Київського ААС за липень 2016 року встановлено:

 

 

№ п/п

 

 

П.І.Б. та посада

 

    Дата

 

 

  Кількість    осіб

 

 

Зміст звернень

записано

з’явились

11

     Горяйнов А.М.            (Голова суду)

12.07.16

 

 

 

28.07.16

1

 

 

 

1

1

 

 

 

1

-                     З приводу поновлення провадження у адміністративній справі;

-                    З приводу припинення виплати пенсії.

 

   4

Герасименко І.Є.

(Керівник апарату суду)

18.05.16

       1

1

-               щодо ознайомлення з матеріалами справи та видачі копії рішення у справі.

 

Всього:

3

 3

 

 

На питання, порушені  на прийомі у керівництва суду, були надані відповіді та роз’яснення.

В. о. начальника відділу                                                         К. Г. Карпушова

 

08.08.2016© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.