Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Відклали на завтра, бо не можна зробити сьогодні

Київський апеляційний адміністративний суд вирішив зупинити провадження у справі за позовом кіпрської компанії «ТРІАНТАЛ ІНВЕСТМЕНТС ЛТД» до Національного банку України, а також до публічного акціонерного товариства «ПРИВАТБАНК» і Міністерства фінансів України як третіх осіб. Справа призначена на 13 грудня 2018 року. Такий собі передноворічний подарунок.

Чому справу відклали? Річ у тім, що інформація про будь-яких представників цієї компанії на території України відсутня, а відповідно до ст. 85 Кодексу адміністративного судочинства України: якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави. Тому КААС ухвалив звернутися із судовим дорученням до Міністерства юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр.

«ТРІАНТАЛ ІНВЕСТМЕНТ ЛТД» вимагала скасування розпорядження ще 2016 року. Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 2 березня 2018 року задовольнило позов. Не погоджуючись із цим, Національний банк і «ПРИВАТБАНК» подали апеляційні скарги. Нагадуємо, що після 2016 вже й «ПРИВАТБАНК» встигли націоналізувати (читати: купили за 1 гривню), і Нацбанк наважився на низку нововведень (навіть папірці й монетки симпатичні надрукували), і Міністерство фінансів України провело реформування – світ не стоїть на місці. А от «ТРІАНТАЛ ІНВЕСТМЕНТ ЛТД», здається, нікуди не поспішає. Компанія дала ганнібалову клятву й зайняла вичікувальну позицію. Зрештою, так і не зрозуміло, хто керував процесом присягання на вічну боротьбу: у матеріалах справи міститься лист директора «ТРІАНТАЛ ІНВЕСТМЕНТ ЛТД», у якому зазначено, що йому не відома інформація щодо розгляду цієї справи. Ну, знаєте, приховувати інформацію про компанію від її керівника – вищий пілотаж!

Власники кіпрської компанії мають цілком українське походження. Поготів обоє вихідці з Дніпропетровської області, обоє олігархи, обоє з року в рік займають 2-3 місця в рейтингу найбагатших людей України (вибачте, але першим Ахметов ділитися не збирається), разом починали бізнес, разом бігли вверх кар’єрними сходами. Хто ці брати-акробати? Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Згідно з інформацією про основних учасників у структурі власності "ПРИВАТБАНКУ" станом на 31 березня 2016 року, опублікованій на сайті Національного банку України, Коломойський володів 49,9% акцій банку, Геннадій Боголюбов – 41,5% акцій. Компанії «ТРІАНТАЛ ІНВЕСТМЕНТ ЛТД» належали 16,81% у статутному капіталі банку. 

До речі, у середу, 20 червня, Високий суд Лондона продовжив розгляд справи щодо позову «ПРИВАТБАНКУ» на відшкодування близько 2,5 мільярдів доларів. Банк звинуватив уже відомих нам героїв – колишніх співвласників Боголюбова й Коломойського – у шахрайських схемах і незаконному вилученні коштів із бюджету.

Схоже на Третю світову на фінансовому фронті. Що буде далі – залишається лише чекати. Сподіваємося, що обійдемося хоча б без нових позовів!© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.