Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Пенсія, як рятувальний круг

Справа, що викликала широкий розголос у засобах масової інформації та не залишила байдужими багатьох людей. Мартиненко Анатолій Дмитрович, оператор, який був в самому пеклі подій на Чорнобильській АЕС і знімав перші години катастрофи. Не шкодуючи свого здоров’я, знову і знову їздив висвітлювати трагедію в Чорнобилі впродовж року, через що і досі бореться з наслідками своєї роботи.

Наразі через гангрену Анатолію ампутували ногу, у нього відмовили нирки та почався діабет. За курс лікування, який триває півтора місяці, він витрачає близько 15 тисяч гривень, які отримує лише з допомоги небайдужих людей, бо його пенсія зараз складає всього 3 060 гривень. Звичайно, статус чорнобильця він має, але отримати «чорнобильську» пенсію йому не дає Пенсійний фонд, який оскаржив рішення суду І-ої інстанції: нарахувати її Анатолію в розмірі 12 тисяч, яка, за його словами, була б « рятувальним кругом». Тому він, людина на інвалідному візку, змушений їздити по судах і добиватися того, що йому належить за законом.

26 липня в Київському апеляційному адміністративному суді відбувся розгляд у вказаній справі . представник Пенсійного фонду запевняла, що розрахунок проведено згідно з чинним законодавством, і нема підстав виплачувати пенсію у більшому розмірі, а рішення суду першої інстанції є помилковим. Від коментарів для журналістів представники ПФУ відмовились.

Під час перерви Анатолій поділився своєю тривогою і зізнався, що сподівається на розуміння та хотів би, щоб судді поставилися лю до його ситуації. Багато згадував про роботу оператора на телебаченні, де пропрацював 35 років, про небезпечне відрядження в зону відчуження і про те, скільки через свій ризик тепер змушений витрачати грошей на ліки, а з його теперішньою пенсією це неосяжна сума.

Суд ухвалив рішення залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду, ухвалене на користь Анатолія судом І-ої інстанції, – без змін. Було помітно, що під час оголошення рішення Анатолій хвилювався. Пізніше він зізнався журналістам, що останнім часом уже втратив віру в справедливість суддів, і це рішення було для нього неочікуваним. Незважаючи на ситуацію, у якій опинився, Анатолій досить мужню налаштований, він впевнений, що тепер Пенсійний фонд не заспокоїться і, на його думку, подаватиме касацію. Проте він запевнив, що готовий до бою і просто так вже не здасться.

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.