Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Новий погляд на суд

Через низку несприятливих політичних, економічних та соціальних явищ у нашій країні склалася негативна думка щодо всіх гілок влади. Не винятком є і судова система. Зважаючи на це, ЗМІ активно поглиблюють прірву недовіри між народом та судом, називаючи всіх суддів «хабарниками», «корупціонерами у мантіях» тощо. І часто це не підтверджено фактами та конкретними аргументами. При цьому у новинах нерідко висвітлюються матеріали, де судді «ловляться» на хабарництві. Звісно, такі випадки є. Але, як то кажуть, у бочці меду не без ложки дьогтю. А от репутація всіх суддів України підривається.

Щоб повернути хоча б частково довіру громадян до суду, Київський апеляційний адміністративний судом створив Школу судової журналістики, що має на меті показати майбутнім акулам пера судову систему зсередини, навчити подавати юридичну інформацію зрозумілими словами та висвітлювати судові новини максимально об’єктивно.
У рамках цього проекту я як журналіст-початківець уперше побувала на кількох судових засіданнях, призначених до апеляційного розгляду.

Мушу відразу зазначити тим, хто бачив засідання лише по ТБ, як я до цього: насправді кількість людей менша ніж на екрані. У залі обов’язково мають бути присутні судді (колегія із трьох осіб), секретар та, власне, апелянт та інша сторона. Хоча і вони можуть дозволити не прийти.

Серед трьох справ, на яких я побувала, найцікавішою виявилася скарга пані Тетяни, що судилася із Пенсійним фондом, фінансовий відділ якого не врахував виплати пенсії на оздоровлення та вирішення побутових питань. Суд 1-ї інстанції ухвалив рішення на користь Пенсійного фонду, а от подавши апеляційну скаргу, жінка таки зуміла, посилаючись на закон, обґрунтувати своє право на збільшення виплат.

Ця ситуація дала мені розуміння, що теза про винесення рішень суду на користь владних структур є недоцільною, адже можуть і виграти у ньому звичайні люди, які знають свої права та закони.© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.