Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Саакашвілі проти Мін’юсту: чи законна екстрадиційна перевірка колишнього президента Грузії

Окружний адміністративний суд міста Києва не розглянув позов Міхеіла Саакашвілі про визнання його екстрадиційної перевірки протиправною.

Рік тому Головна прокуратура Міністерства юстиції Грузії направила в Україну клопотання про розшук, ув’язнення та видачу Міхеіла Саакашвілі. Мін’юст почав екстрадиційну перевірку колишнього президента Грузії.
Реакція  Саакашвілі не змусила себе довго чекати. Він звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва. Колишній голова Одеської ОДА вимагав визнати таку перевірку незаконною.

Проте суддя відмовила Міхеілу Саакашвілі у відкритті провадження в адміністративній справі проти Мін’юсту. Вона мотивувала це тим, що така справа належить до сфери кримінального судочинства. У тексті рішення було вказано, що зазначений спір має розглядати Печерський районний суд міста Києва.

Але й це не стало крапкою у справі. Міхеіл Саакашвілі подав апеляційну скаргу: мовляв, суд своїм рішенням порушив норми права. До того ж Саакашвілі хотів бути присутнім на розгляді апеляційної скарги, хоча на саме засідання так і не з’явився.

Уже в січні 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу. «Позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства», - читаємо у тексті судового рішення.

Отже, суд Міхеіл Саакашвілі програв. Позов не розглянули та не задовольнили, а Генеральна прокуратура України і далі продовжила екстрадиційну перевірку колишнього президента Грузії. До касаційного суду Міхеіл Ніколозович вирішив не звертатися, отож на цьому історія закінчилася. Але це лише одна з багатьох справ, де фігурував екс-голова Одеської ОДА. Найскандальнішою  стала справа про надання Саакашвілі статусу біженця, яку він програв у всіх трьох судових інстанціях. Зараз Міхеіл Саакашвілі перебуває в Польщі. У лютому цього року Міністерство юстиції Грузії заявило про можливість звернення з клопотанням щодо його екстрадиції вже з цієї країни. Цікаво лише те, як на це відреагує польська влада.© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.