Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Аспірант проти Кабінету Міністрів України

Сучасна молодь уміло поєднує роботу та навчання, адже прагне бути фінансово незалежною.  Але що робити, якщо в одну мить твої мрії на хороший заробіток ламає постанова Кабміну? Уявіть, який стрес і розчарування відчував позивач, аспірат Київського національного торгово-економічного університету, коли його перевели з повного на неповний робочий день. Але він не розгубився.  Відразу подав позов до Кабінету Міністрів України в Окружний адміністративний суд міста Києва.

У позові він зазначив, що 3 абзац статті 19 у постанові №1050 є протиправним і порушує його право на працю. Позивач посилався на статтю 43 Конституції України, на Закон України «Про вищу освіти» та на статтю 56 Кодексу законів про працю. Як бачимо, він добре дослідив законодавство України. Та цього виявилося замало.

У законі «Про вищу освіту» зазначено, що особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на трудову діяльність у позанавчальний час. А доказів про те, що робочий час не збігається з часом навчання, аспірант не надав. Тому суд не задовольнив позов і зазначив, що Кабмін діяв у межах чинного законодавства.

Але позивач на цьому не зупинився. Він подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду  з проханням задовольнити його позов та скасувати рішення суду першої інстанції. Водночас відповідач (представник Кабінету Міністрів) подав відзив апеляційної скарги. Врешті-решт суд залишив скаргу позивача без задоволення, бо не було жодних підстав стверджувати, що попереднє рішення було незаконним та необґрунтованим.  

Як не крути, але обмеження роботи у час, який збігається із навчанням, визначено Законом України. У будь-якому разі позивачеві не варто сумувати, адже постанова №1050  гарантує виплату стипендії аспірантам, які працюють неповний робочий день, а оплата за працю здійснюється  пропорційно відпрацьваному часу. Від голоду позивач точно не помре.© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.