Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Інформація для ЗМІ

Взаємодія Київського апеляційного адміністративного суду (далі – Суд) із вітчизняними та зарубіжними засобами масової інформації (далі – ЗМІ) відбувається відповідно до Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», Положення про апарат Київського апеляційного адміністративного суду.

 

Рішенням зборів суддів Київського ААС обрано суддю-речника – Євгена Мєзєнцева. Рішенням зборів суддів Київського апеляційного адміністративного суду від 27 липня 2015 року також затверджено Положення про суддю-речника.

 

 

  "Суддя-речник – обраний зборами суддів Київського апеляційного адміністративного суду суддя цього суду, уповноважений надавати офіційні коментарі, інтерв’ю від імені суду представникам засобів масової інформації, брати участь у прес-конференціях, брифінгах, інших заходах публічного характеру за участю представників засобів масової інформації, а також виконувати інші повноваження, спрямовані на реалізацію комунікаційної стратегії суду."

 

Євген Мєзєнцев, суддя-речник Київського ААС  

 

 

                 

 

19 березня 2018 року відбулися збори суддів Київського ААС, на яких обрали другого суддю-речника – Оксану Епель

 

Організація роботи із взаємодії Суду зі ЗМІ покладається на прес-секретаря Суду чи особу, яка виконує його обов’язки. 

Контактний номер телефону прес-служби Київського апеляційного адміністративного суду: (044) 254-22-06, адреса електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Прес-секретар Київського апеляційного адміністративного суду – Ольга Шкіль

 

 

 

Відвідування судових засідань Суду представниками ЗМІ (крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України):

- без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення;

Представники ЗМІ, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби відповідно до законодавства України.

Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб’єктами владних повноважень.

Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, повинні дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, виконувати вказівки головуючого судді та судового розпорядника, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя.

Акредитація представників ЗМІ на офіційні заходи Суду (окрім судових засідань) здійснюється відповідно до Положення про порядок акредитації журналістів, інших творчих та технічних працівників засобів масової інформації, а також незалежних журналістів та технічних працівників при Київському апеляційному адміністративному суді.

Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Суд, відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті Суду прес-анонсів та розсилання їх на електронні адреси акредитованих ЗМІ.

Припинення акредитації: якщо кількість представників ЗМІ, які виявили бажання акредитуватися на захід, перевищує наявну кількість місць у приміщенні, де відбувається захід, прес-секретар Суду з поясненням цієї причини може припинити акредитацію.

Представники ЗМІ повинні дотримуватися Правил пропуску осіб до приміщень судів, приходити завчасно (не пізніше ніж за 15 хвилин до початку заходу), маючи при собі редакційне посвідчення.

Організаційне сприяння виконанню представниками ЗМІ професійних обов’язків та забезпечення їх інформаційними матеріалами на захід, що відбувається, здійснює прес-секретар Суду.

Відповіді на інформаційні запити ЗМІ:

- залежно від характеру інформації та складності (інформація відкрита чи з обмеженим доступом) відповіді можуть надаватися прес-секретарем Суду в усній формі на усні запити журналістів, в письмовій формі - на письмові запити керівництва редакції;

- відповіді готують у межах своєї компетенції структурні підрозділи апарату Суду за підписом Голови Суду або його заступника, керівника апарату Суду;

- інформаційні запити, що потребують, враховуючи специфіку діяльності ЗМІ, оперативного реагування, розглядаються у стислі строки.

 

Суди у відносинах з журналістами та ЗМІ: посібник для суддів, 2008

Основи судової журналістики: посібник для журналістів, 2009

ОСНОВИ СУДОВОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ: посібник, 2016

Журналістика в умовах конфлікту: передовий досвід та рекомендації: посібник, рекомендацій для працівників ЗМІ, 2016

 

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.