Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Як уникнути проблем під час подання документів на конкурси до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду

Як свідчить досвід подання документів правниками під час першого конкурсу до Верховного Суду, 22,5% охочих взяти участь у конкурсі отримали відмову через порушення вимог до подання документів.

Найбільш розповсюдженими причинами відмов є подання неповного пакета документів або неподання документів, які підтверджують відповідний професійний стаж діяльності. Ці проблеми розповсюджені серед всіх категорій кандидатів, як у суддів, так і у науковців та адвокатів.

Подання неповного пакета документів – це типова помилка під час звернення кандидатами з метою участі у конкурсі.

Заступник директора департаменту суддівської кар’єри ВККСУ Олег Рибчук зазначив, що найчастіше кандидати забували подати такі документи:

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (електронну декларацію);
- декларацію доброчесності судді;
- декларацію родинних зв’язків кандидата на посаду судді;
- заяву про проведення перевірки, визначеної Законом України «Про очищення влади».

Зокрема, у 2016 році за результатами перевірки поданих документів з 846 кандидатів, що мали намір змагатись за посади суддів, в участі у конкурсі було відмовлено 190 кандидатам. З-поміж них 163 особам відмовлено через те, що не змогли підтвердити наявності необхідного стажу. За цим критерієм не підтвердили 10 років суддівського досвіду 33 особи, наукового – 49 осіб, адвокатського – 81 особа. Крім того, 27 кандидатів не надали Комісії одного або більше документів і також отримали відмову в допуску до участі у конкурсі.

Також Олег Рибчук повідомив, що для кандидатів-суддів для підтвердження стажу роботи достатньо трудової книжки. Натомість кандидатам-адвокатам варто звернути увагу, що наявності адвокатського посвідчення недостатньо для підтвердження досвіду професійної діяльності.

«Для адвокатів типовими помилками під час подання документів є подання недостатньої кількості необхідних документів, а саме непідтвердження відповідного досвіду за кожний рік окремо. Подані документи мають підтверджувати відповідний досвід за кожен рік адвокатської діяльності, що вказана кандидатом (щонайменше один документ за кожен рік діяльності). Це можуть бути копії процесуальних документів, копії судових рішень, ордери тощо», – зазначив Олег Рибчук.

«Для кандидатів-науковців необхідно звернути увагу, що науковий ступень, здобутий ними у вищому навчальному закладі або науковій установі іноземної держави, повинен бути визнаний в Україні», – додав Олег Рибчук.

Декларації доброчесності та родинних зв’язків подаються безпосередньо на офіційному веб-сайті ВККСУ. На сьогодні Комісією не зафіксовано наявності технічних проблем під час заповнення вказаних декларацій.

На допомогу кандидатам із формування пакета документів ВККСУ також розробила відеороз’яснення: https://bit.ly/2BVTPt7, та надала відповіді на актуальні запитання: https://bit.ly/2MtyBaE.

Нагадаємо, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України 2 серпня 2018 року оголосила конкурси на 78 посад суддів Верховного Суду та 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду. Подання документів триває з 8 серпня по 14 вересня 2018 року.

Джерело Вища кваліфікаційна комісія суддів© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.