Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Голова суду Андрій Горяйнов став лектором LHS та розповів про нюанси апеляційного провадження

Нюансами апеляційного провадження в рамках Legal High School поділився суддя Київського апеляційного адміністративного суду Андрій Горяйнов. Він нагадав, що тепер як суди апеляційної інстанції можуть діяти і Верховний Суд, і Велика Палата ВС.

Суддя зупинився на нових можливостях апеляційного оскарження ухвал окремо від рішень суду: забезпечення доказів, скасування ухвали про забезпечення доказів; відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності; призначення експертизи; відмова у відкритті провадження за винятковими обставинами; заміна сторони у справі в порядку процесуального правонаступництва; стягнення штрафу в порядку процесуального примусу; з питань відновлення повністю або частково втраченого судового провадження. Андрій Горяйнов підкреслив, що новий КАС України не передбачає можливості оскарження ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Лектор торкнувся і загальних правил апеляційного оскарження: строк оскарження рішення суду становить 30 днів з дня його проголошення, ухвали — 15 днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду або справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Із цих загальних термінів є і винятки: так звана категорія термінових адміністративних справ (глава 2 КАС України). До цієї категорії законодавець, зокрема, зарахував питання про мирні зібрання.

Удвоє збільшено строк апеляційного розгляду. Строк розгляду апеляційної скарги на рішення становить 60 днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, на ухвалу суду — 30 днів.

Окремо Андрій Горяйнов зупинився на нових вимогах до змісту апеляційної скарги: найменування суду першої інстанції, який ухвалив рішення, номер справи і дата прийняття рішення; ідентифікаційний код юридичної особи в реєстрі, реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи (за його наявності) або номер та серія паспорта для фізичних осіб, що подають скаргу; повне найменування або прізвище, ім’я, по батькові інших учасників справи, їх місцезнаходження або місце проживання; дата отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, підстави звільнення від сплати судового збору. Водночас не обов’язково зазначати дату подачі апеляційної скарги.

Також спікер відзначив, що суд враховує доповнення або зміни до апеляційної скарги тільки у разі подання доказів надсилання копії відповідних доповнень або змін іншим учасникам справи. Скаржник має право відкликати апеляційну скаргу до постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження. Також він може відмовитися від апеляційної скарги повністю або частково до закінчення апеляційного провадження.

Говорячи про підстави для скасування судового рішення повністю або частково і прийняття нового рішення у відповідній частині або зміну рішення, Андрій Горяйнов звернув увагу на те, що новий КАС України роз’яснює, що вважати неправильним застосуванням норм матеріального права: неправильне тлумачення закону або застосування закону, що не підлягає застосуванню, або незастосування закону, що підлягає застосуванню.

Джерело Legal High School© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.