Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Короткий огляд постанови у справі Міхеіла Саакашвілі щодо надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту

05 лютого 2018 року колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду під головуванням судді Андрія Коротких розглянула справу №826/14052/17 за апеляційними скаргами Управління ДМС України у Київській області та представника Саакашвілі М.Н. на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 3 січня 2018 року.

Справа стосувалася відмови в оформленні документів для вирішення питання про визнання позивача особою, яка потребує додаткового захисту. Апеляційна скарга представника Саакашвілі М.Н. містить вимогу зобов'язати Управління ДМС у Київській області ухвалити рішення про визнання Саакашвілі М.Н. особою, яка потребує додаткового захисту. Водночас в апеляційній скарзі Управляння ДМС у Київській області йшлося про зміну мотивувальної частини рішення суду першої інстанції.

У мотивувальній частині постанови КААС зазначається, що судом першої інстанції правильно встановлено, що в період з липня 2017 року по 10 вересня 2017 року Міхеіл Саакашвілі перебував на території третіх безпечних країн (Польщі, США, Швейцарії, Угорщини, Німеччини), де мав змогу звернутися за міжнародним захистом. Проте цього не зробив. Надані під час співбесіди пояснення щодо причин незвернення лише додатково свідчать про намір позивача легалізуватися на території України на час оскарження рішення про припинення громадянства.

Оскаржуваний наказ “Про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту особи без громадянства Саакашвілі Міхеіла Ніколозовича” від 01.11.2017 року №99 винесений відповідачем обґрунтовано та у межах наданих йому повноважень. Дії Управління ДМС у Київській області не суперечать ні нормам міжнародного права, ні нормам чинного законодавства України.

Що стосується апеляції Управління ДМС у Київській області, колегія суддів Київського ААС дійшла висновку: мотивувальна частина рішення суду першої інстанції відповідає всім вимогам, які передбачені ч. 4 ст. 246 КАС України. Отже, доводи Управління ДМС у Київській області є не обґрунтованими.

Колегія суддів ухвалила постанову про залишення обох апеляційних скарг без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

За перебігом судового засідання можна було слідкувати завдяки його онлайн-трансляції на сайті Судової влади України (https://court.gov.ua/affairs/online/). Крім того, враховуючи обмежену кількість осіб, яких вміщує зал судового засідання, та для забезпечення можливості слідкувати за перебігом засідання усім, хто прибув безпосередньо до приміщення Київського апеляційного адміністративного суду по вул. Московській, 8, трансляція судового засідання здійснювалася також у загальному холі для відвідувачів.

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС


© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.