Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Київський ААС розглянув апеляцію Саакашвілі М.Н. у справі про визнання протиправною екстрадиційної перевірки

29 січня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд під головуванням судді Євгена Мєзєнцева здійснював розгляд апеляційної скарги Саакашвілі Міхеіла Ніколозовича на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2017 року у справі за його адміністративним позовом до Міністерства юстиції України, прокуратури міста Києва, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Генеральної прокуратури України про визнання протиправними дій та про визнання протиправною екстрадиційної перевірки.

За перебігом судового засідання можна було слідкувати завдяки його онлайн трансляції на сайті Судової влади України (https://court.gov.ua/affairs/online/). Крім того, враховуючи обмежену кількість осіб, яких вміщує зал судового засідання, та для забезпечення можливості слідкувати за перебігом засідання усім, хто прибув безпосередньо до приміщення Київського апеляційного адміністративного суду по вул. Московській, 8, трансляція судового засідання здійснювалася також у загальному холі для відвідувачів.

Нагадаємо, що у своєму позові Саакашвілі М.Н. просив визнати протиправними дії Міністерства юстиції України щодо прийняття до розгляду «Ходатайства о розыске, заключении под стражу и выдаче Саакашвили Михеила Николозовича» Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії за №13/56954 від 01.09.2017 року (далі – Клопотання), а також визнати протиправною екстрадиційну перевірку відносно позивача Саакашвілі Міхеіла Ніколозовича, на підставі «Ходатайства о розыске, заключении под стражу и выдаче Саакашвили Михеила Николозовича» Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії за №13/56954 від 01.09.2017 року, яка проводиться прокуратурою міста Києва за дорученням Міністерства юстиції України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2017 року у відкритті провадження в зазначеній адміністративній справі було відмовлено через те, що поданий позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Враховуючи характер правовідносин між сторонами, обґрунтовуючи свої висновки приписами статей 572-574, 587 КПК України, суд першої інстанції зауважив, що цей спір підлягає вирішенню Печерським районним судом міста Києва в порядку статті 32 КПК України.

За результатами розгляду справи Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу Саакашвілі М.Н. без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2017 року – без змін.

Зокрема, за приписами пункту 2 частини 2 статті 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, що мають вирішуватися в порядку кримінального судочинства.

Суд дійшов висновку, що питання прийняття Клопотання до розгляду та процедура його виконання – врегульовані нормами Кримінального процесуального кодексу України та відповідними міжнародними договорами.

Не зважаючи на наявність у відповідачів статусу суб’єктів владних повноважень, визначення предметом спору вимог щодо визнання дій протиправними та формально публічно-правовий характер спору, позовна заява у справі № 826/17112/17 не може розглядатися спеціалізованим адміністративним судом за правилами адміністративного судочинства в силу пункту 1 частини 1 статті 19 та пункту 2 частини 2 статті 19 КАС України, оскільки для розгляду такого спору нормами КПК України передбачено інший, ніж в КАС України, порядок судового розгляду, зокрема, вказаний спір за природою відносин, з яких вони виникають, має вирішуватися в порядку кримінального судочинства.

Прес-служба Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.