Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Нові знання та знайомства на майстер-класах до Міжнародного дня людей з інвалідністю

Хочеш зробити світ кращим – почни з себе. Цей затертий часом вислів ніколи не втрачає своєї актуальності. Розуміючи, що до бажаного стану (необов’язково ідеального) умовам і нашому суспільству ще є, над чим працювати, у Київському апеляційному адміністративному суді ми провели навчальний день та започаткували нові традиції для себе.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю ми вирішили організувати майстер-класи і таким чином показати, що поняття інвалідності як обмежених можливостей живе лише у наших думках і нав’язаних стереотипах.

Працівники апарату Київського ААС відвідали майстер-клас жестової мови, який проводила Тетяна Садовнича. Найперше здивування учасників викликало їхнє ім’я. І як би це дивно не звучало! Дактилем (жестовою мовою) говорять більшість власних назв, а для загальних, зазвичай, вживають певний жест. І показуються вони дуже швидко. Тому одразу запам’ятати зміг не кожен. Після опанування алфавіту (і врешті-решт вивчення свого імені:) ) учасники змогли дізнатися, як сказати найпростіші слова і вирази, наприклад: добрий день, дякую, я працюю у суді і т.д.

Для тих, чия душа бажала мистецтва, ми запросили чудову Яну Штапір. Художниця змогла за декілька годин навчити наших митців писати натюрморт. Хоча Яна вперше проводила майстер-клас з живопису.

Для початку вона розповіла основи, як визначити горизонт, як правильно перенести розташування та пропорційність предметів, як користуватися палітрою та акварельними фарбами..Але багато професійних секретів залишилися за закритим дверима нашої художньої майстерні.

На завершення активного дня до нас приєдналася Юлія Ресенчук, президентка благодійного фонду «Асоціація інклюзивної країни» та громадська діячка.

Юлія розповіла свою історію успіху та особистої перемоги над обставинами життя. Вона завжди згадує історії, у яких долала виклики, на перший погляд, звичних побутових ситуацій: самостійно сходити в душ, піднятися сходами на 4 поверх. «Коли я проповзла 86 сходинок, то відчула себе щасливою».

У перші роки після аварії (2006 рік) що не день, то чекав новий квест. Особливих емоційних ударів та роздратувань завдавали погляди перехожих та абсолютна непристосованість громадського транспорту, публічних місць, будівель і т.д. Стати більш упевненою Юлії допомогла участь у конкурсі краси, після чого згодом зайняття активної громадської позиції та робота у фонді.

Наразі БФ «Асоціація інклюзивної країни» займається психологічною підтримкою людей з інвалідністю, їхнім працевлаштуванням та просвітницькою роботою. Зокрема, як і наша зустріч сьогодні.

Відповідаючи на питання про пристосованість публічних місць столиці, Юлія розповіла, що найменш доступними є поліклініки, більшість державних установ, а найбільш доступними – торговельні центри. Проблема з інклюзивністю також стосується і шкіл. Особливо у порівнянні з європейськими та в США, але до такого рівня ці країни йшли більше 60-ти років. Щодо України, то великі сподівання покладаються на законопроект Марини Порошенко, прийнятий у квітні 2017 року. За ним адміністрації шкіл не мають права відмовляти дітям з інвалідністю у навчанні разом з однолітками. І це лише у 2017 році, проте сподіваємося на краще.

Наразі Юлія констатує той факт, що у суспільстві змінилось ставлення. Стало більш проєвропейським, особливо це відчулося після Революції Гідності. Молодь на інтуїтивному рівні вже розуміє, як себе поводити з людьми з інвалідністю.

Наостанок Юлія побажала всім присутнім ніколи не падати духом, ставитися до життя з гумором і не вірити тим, хто буде казати, що вони ні на що не здатні.

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.