Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Екскурсія та брифінг члена Вищої ради правосуддя

Кожна зі Шкіл судової журналістики вирізняється переліком лекторів і органів судової гілки, з якими співпрацюємо. Цього разу таким органом стала Вища рада правосуддя. Ми дуже раді спільній роботі, адже екскурсія була максимально інформативною, а студенти отримали те, на що навіть не розраховували. Але все послідовно.

Екскурсія розпочалася з привітання та відвідування інформаційного центру. Начальник розповіла про роботу зі зверненнями громадян, їхніми скаргами, пропозиціями щодо поліпшення роботи судів і апаратів судів. Також працівники відділу надають роз’яснення громадянам, до яких органів варто звернутися, якщо їхні інформаційні запити не відповідають повноваженням ВРП.

Дякуючи очільниці управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП Оксані Лисенко, студенти тепер знають, що питання дисциплінарної відповідальності суддів, їхньої кар’єри, захисту незалежності вирішує Вища рада правосуддя. Також Оксана Лисенко розповіла про склад Ради, її формування і повноваження та проінформувала щодо останніх змін, пов’язаних із судовою реформою.

Цікавим для наших студентів став той факт, що лише з 2016 року завдяки судовій реформі судді можуть звертатися до ВРП з офіційними повідомленнями про тиск на відправлення ними правосуддя.

Після детальної розповіді про місію і функції Ради до нас приєднався Анатолій Мірошниченко, член Вищої ради правосуддя. Учасники Школи провели імпровізований брифінг, протягом якого дізнались, чому Анатолій Мірошниченко вирішив обійняти таку відповідальну посаду та його ставлення до перебігу судової реформи. Він зазначив, що вона є болісною та радикальною спробою вирішити проблему. Попри те, що наразі відбувається масштабні зміни, не варто очікувати швидких змін у ставленні суспільства до судової системи. Заразом додав, що судді не працюють у вакуумі: до прокурорів і адвокатів також є питання. Наостанок член ВРП закликав майбутніх журналістів: «Заглиблюйтесь у суть справи, про яку робите матеріал, та подавайте декілька поглядів, адже вірити на 100% нікому не можна».

Після брифінгу студенти Школи судової журналістики відвідали засідання Другої дисциплінарної палати та на власні очі переконалися у важливості роботи членів Вищої ради правосуддя для становлення судової системи країни. З хорошими враженнями та новою порцією інформації для роздумів ми покинули будівлю ВРП.    

Наступного дня учасники відвідають лекцію судді-речника КААС, члена Ради суддів України Євгена Мєзєнцева, який відкриє завісу судової системи США та порівняє її з українською системою.© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.