Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Журналістські стандарти та судоустрій країни

Сьогодні ми провели суто теоретичний день. Студенти відвідали семінари журналістського та юридичного напрямків.

Роман Кабачій, журналіст, медіаексперт ГО «Інституту масової інформації», вдруге став нашим лектором. Він розповів, що на початку діяльності ІМІ займався перекладами посібників із техніки інтерв’ю, репортажу. Наступним етапом стали боротьба з «джинсою» (замовні матеріали), підтримка стандартів журналістики в матеріаліах та публікаціях. Наразі викликом часу є забезпечення безпеки журналістів, а саме: юридична підтримка, фізична та цифрова (захист інтернет-сторінок) безпека.

Інформативний семінар Романа Кабачія є важливим для майбутніх журналістів, які планують працювати в Україні. Саме взаємодія журналістів із владою та відповідність журналістських матеріалів шістьом (!) стандартам є чи не найболіснішими питаннями нашого сьогодення. Студенти обговорили питання журналістської етики та стандартів, висловилися щодо їхньої важливості та актуальності знову ж таки у критичній ситуації українського журналістського сьогодення.

У блоці про роботу з джерелами інформації медіаексперт ознайомив із сайтами «Expert4Media» та «Ні корупції. Блогери України проти корупції», за допомогою яких можна сконтактувати з експертами з різних галузей та отримати інформаційну підтримку.

Лекцію юридичного напрямку провів Микола Добрянський, заступник начальника відділу по забезпеченню роботи керівника апарату. Він розповів про судоустрій України згідно із новим законом та різницю з попередньою системою. Окрім судоустрою, студенти дізналися, до кого вони зможуть звернутися для отримання інформації, про учасників судового засідання кожної з юрисдикцій. Під час обговорення принципів правосуддя лектор поставив акцент на принципі гласності та відкритості судового процесу. 

Обговорення не оминуло питання про фото- і відеозйомку у судовому засіданні, а саме відмінності змісту норм ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» та Кодексу адміністративного судочинства. 

На завершення Микола Добрянський поділився зі студентами корисними юридичними інтернет-посиланнями на реєстри та інформаційні джерела, необхідні для підготовки журналітських матеріалів.

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.