Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Суди та зв’язки з громадськістю

13 жовтня завершила свою роботу дводенна конференція «Суди та зв’язки з громадськістю», що проходила у м. Будапешт та участь у якій взяв суддя-речник Київського ААС, член Ради суддів України Євген Мєзєнцев. Конференція, організована Національною судовою адміністрацією, проходила в Угорщині не вперше; за останні 5 років учасниками аналогічних заходів стали більше 1000 представників з різних європейських країн.

Нагальні для української судової системи проблеми доступу до правосуддя, прозорості судового адміністрування та судової комунікації з громадськістю і ЗМІ, як виявилося, є не менш актуальними і для європейських колег, та стали предметом жвавих дискусій і обговорень.

Уже не вперше порушувалося питання про те, що сайти судів є не тільки інформаційними порталами, а у першу чергу – засобами комунікації, спілкування, а тому для різних груп відвідувачів суду (професійні юристи, пересічні громадяни тощо) мають бути створені та запроваджені різні підходи в інформуванні. Саме тоді інформація про суд стає зрозумілою, а отже доступною.

Окремим дискусійним питанням стали рекомендації щодо вимог до змісту судових рішень, запровадження яких деякі іноземні колеги вважають доцільним задля досягнення «зрозумілості» судових рішень знову ж таки різними групами учасників судових процесів. Так само неоднозначну оцінку з боку учасників конференції отримала практика деяких європейських судів щодо запровадження періодичних звітів та публічного обговорення текстів судових рішень.

У свою чергу, українські учасники також отримали нагоду поділитися власним досвідом у налагодженні комунікації з громадськістю, зокрема, у напрямку налагодження роботи з молоддю досвідом впровадження таких проектів як «Школа судової журналістики».

Прес-служба Київського ААС

Сайт конференції http://courtsandcommunication.hu/© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.