Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


234 депутати проголосували за зміни до процесуальних кодексів та низки законодавчих актів

Прийняття цього законопроекту сприятиме уніфікації судової практики та сприятиме економії часу у розгляді справ. При цьому ми зможемо розвантажити нашу судову систему, що забезпечить підвищення якості розгляду кожної окремо взятої справи.

Павло Петренко, Міністр юстиції України

Верховна Рада ухвалила Президентський законопроект №6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Перед ухвалення в цілому були поставлені і підтримані поправки, які рекомендував Комітет з питань правової політики і правосуддя. Раніше за ці поправки не голосували, але депутати повернулися до них.

Для того, аби спростити сприйняття нардепами проекту, його поділили на 6 розділів. Три перші — це нові редакції процесуальних кодексів зі своїми перехідними положеннями. Далі йдуть зміни до низки законодавчих актів, окремо — до закону «Про судоустрій і статус суддів» та прикінцеві і перехідні положення до всього документу.

На етапі доопрацювання в комітеті, зокрема, вилучили з тексту норми про автоматизований арешт коштів, відмовилися від збільшення ставок судового збору та відстрочили на рік запровадження електронного судочинства. Також прибрали норму про перебудову апеляційних округів до 30.09.2019, цей строк не буде обмежений взагалі, а на створення нового ВС передбачили 12 місяців, а не 6 як наразі в законі.

Під час ухвалення депутати врахували компромісне рішення глави комітету Руслана Князевича. Щодо відкритості судових засідань, доступу до них громадян, фото- і відеозйомки процесу він зазначив, що комітет пропонує виключити всі спірні моменти.

Зокрема, виключаються формулювання «при наявності вільних місць», «суд може визначити місце, з якого буде проводитися фото- і відеозапис», «якщо суд вирішить, що фото- і відеозйомка або онлайн-трансляція може перешкодити ходу засідання, суд може заборонити їх проведення».

За словами спікера, загалом до проекту надійшло майже 4400 зауважень та пропозицій. Профільний комітет відхилив 3759 з них. Проте, оскільки документ розглядався за повною процедурою, довелося озвучувати принаймні номер кожної поправки.

Джерела – «Закон і Бізнес», «Судебно-юридическая газета»© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.