Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Нові вектори діяльності Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб із інвалідністю

29 вересня 2017 року заступник керівника апарату Київського ААС Катерина Квятковська взяла участь у черговому засіданні робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві, що відбулося у приміщенні Вищої ради правосуддя.

Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив, що сьогодні чотири апеляційні суди у місті Києві, а також суди апеляційної інстанції у містах Одесі та Львові самостійно досягли гарних результатів, але у подальшому необхідно максимально поліпшувати ситуацію і титанічна праця в цьому напрямі буде продовжуватись. Також запропонував обговорити питання створення при Верховному Суді Комітету щодо забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю.

Під час засідання обговорювалися питання архітектурної доступності осіб із інвалідністю та маломобільних груп населення приміщень апеляційного суду Київської області, Одеського апеляційного господарського суду та господарського суду Одеської області, представники яких зробили презентації та висвітлили проведені заходи щодо адаптації приміщень судів до потреб осіб інвалідністю, які оцінили члени робочої групи як успішні.

Під час обговорення питання про створення Переліку рекомендацій щодо доступності судової установи для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення заслухали директора Ресурсного центру «Безбар’єрна  Україна» Руслана Рубеля. Він представив учасникам зразки мнемосхем, інформаційних стікерів, інформаційних табличок, які виготовляє підприємство  відповідно до приписів ДБН.

За результатами цього обговорення робоча група вирішила запропонувати Ресурсному центру «Безбар’єрна Україна» надати до наступного засідання свої рекомендації для оперативного розумного пристосування існуючих приміщень судів до потреб осіб інвалідністю.

Також обговорювалося питання необхідності запровадження заходів щодо доступності  сайтів органів судової влади для користувачів із вадами зору.

Під час засідання було ухвалили рішення про призначення заступником керівника робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві представника від Вищої ради правосуддя – заступника начальника управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення організації особистого прийому громадян – завідувача відділу по роботі зі зверненнями Лілії Яким’як.

У засіданні взяли участь представники судової влади: Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Державного підприємства «Інформаційні судові системи», апеляційного суду міста Києва, Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, апеляційного суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду, Київського апеляційного адміністративного суду, Одеського апеляційного господарського суду, Львівського апеляційного господарського суду, Шевченківського районного суду міста Києва, а також Національної асоціації адвокатів України. Від Вищої ради правосуддя участь у заході взяли  заступник керівника секретаріату Зуб Д.С., начальник управління з питань управління майном та контролю за його використанням Власов В.В., заступник начальника управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення організації особистого прийому громадян – завідувач відділу по роботі зі зверненнями Лілія Яким’як.

Проведення наступного засідання робочої групи заплановано на 19–20 жовтня 2017 року у місті Львові.© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.