Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Звіт за результатами моніторингу діяльності Громадської ради доброчесності презентовано експертами АПУ

28 вересня ВГО «Асоціація правників України» спільно з Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» презентували проект Звіту за результатами моніторингу діяльності Громадської ради доброчесності в контексті стандартів та рекомендацій Ради Європи.

Участь у заході традиційно взяв суддя-спікер Київського апеляційного адміністративного суду Євген Мєзєнцев. Серед інших учасників обговорення – представники ВККСУ, Ради суддів України, науковці, члени та координатори власне Громадської ради доброчесності.

Розробники звіту - Ольга Лопушанська (координатор законопроектної роботи ВГО «Асоціація правників України») та Микита Нуралін (експерт ВГО) – презентували також головні цифри про роботу Громадської ради доброчесності у квітні-липні 2017 року, озвучили основоположні принципи, які мають застосовуватися в ході оцінювання роботи суддів згідно з висновками Консультативної ради європейських суддів (КРЄС), а також надали свої пропозиції щодо вдосконалення діяльності ГРД.

Подальша дискусія вчергове підтвердила неоднозначність поглядів як на результати роботи ГРД, так і на законодавче врегулювання процедури оцінювання суддів під час проведення конкурсу до Верховного Суду в цілому.

Не викликає сумніву те, що абсолютно нова для України процедура не могла відбутися без помилок, що є, однак, підставою в подальшому вдосконалювати свою діяльність. Власне, вдячність ГРД за намагання вдосконалюватися висловила В. Сімоненко, голова Ради суддів України.

Костянтин Красовський, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України, наголосив, що судова реформа 2016 року, в ході якої відбулося запровадження багаторічних експертних обговорень та висновків, можна порівняти із тектонічним зсувом системи. У цьому процесі усі зі 120 запропонованих ВККСУ кандидатів на посади суддів Верховного Суду по суті вже є переможцями, оскільки стали першопрохідцями у абсолютно новій, унікальній процедурі конкурсного відбору.

Вкрай слушне зауваження надійшло від заслуженого юриста України, к.ю.н., доцента Володимира Сущенка, який вказав на відсутність законодавчого визначення самого поняття «доброчесність», яке має релігійне походження. Відсутність такого законодавчого визначення породжує, відповідно, численні розбіжності та неоднозначність при намаганні надати оцінку доброчесності суддів.

Прес-служба Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.