Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Показники, що сприяли Київському ААС посісти перше місце серед апеляційних адмінсудів, – підсумки роботи за І півріччя 2017 року

Підбиття підсумків роботи за І півріччя 2017 року окружних адміністративних судів Чернігівської, Черкаської, Київської областей та міста Києва пройшло 4 вересня 2017 року у Київському ААС.

Вітальне слово та подальший звіт про роботу оголосила в.о. голови КААС Ірина Саприкіна.

Протягом цього періоду в провадженні суду, з урахуванням залишку нерозглянутих справ у попередньому періоді, перебувало 14 474 справи, що у 1,3 рази більше ніж у першом півріччі 2016 року та у 1,1 рази більше ніж у 2015 році. Не враховуючи 4 116 справ і матеріалів, що залишилися нерозглянутими у попередньому періоді, показник Київського ААС є найвищим серед апеляційних адміністративних судів України.

Найбільшу кількість рішень судів першої інстанції переглянули Ірина Саприкіна, Любов Костюк, Людмила Губська, Яна Глущенко, Володимир Кузьменко, Ігор Федотов, Олена Карпушова, Євген Чаку.

Порівнюючи з показникам усієї України, то у Київському ААС за перше півріччя 2017 року середньомісячна кількість розглянутих справ і матеріалів на 1 суддю – 53, в Україні – 45.

Основними категоріями справ, за якими Київський ААС здійснив апеляційний перегляд, є:

  • 40% або 4671 справа – спори щодо реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та у сфері публічної житлової політики;
  • 16,6% або 1939 справ – спори щодо адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства;
  • 13,5 % або 1577 справ – спори щодо реалізації публічної фінансової політики;
  • 6,3% або 736 справ – спори щодо забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування;
  • 6,3 % або 733 справи – спори щодо відносин публічної служби;
  • 4,8% або 565 справ – спори щодо забезпечення юстиції у сфері виконавчої служби та виконавчого провадження;
  • 4,1% або 481 справа – спори щодо реалізації державної політики у сфері економіки;
  • 8,4% або 982 справи – спори щодо інших категорій справ.

У першому півріччі 2017 року спостерігаємо позитивні зрушення у кількості змінених і скасованих рішень Вищим адміністративним судом України: якщо у вказаному періоді у 2015 році – 14,7%, у 2016 році – 23,5%, то  2017 році цей показник дорівнює 11,8%.

Говорячи про Київський апеляційний адміністративний округ, 25,5% – найкращий відсотковий показник співвідношення переглянутих судових рішень із зміненими та скасованими судовими рішеннями. Він належить Київському окружному адміністративному суду, а найгірший, 30,2%, – Черкаському окружному адміністративному суду.

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС

 

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.