Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Рада суддів України прокоментувала заяви директора НАБУ про саботування розгляду антикорупційних справ у судах

19 серпня в ефірі «Радіо Свобода» Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник звинуватив суди у повному саботажі справ, переданих Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП).

Прикро констатувати, що у часи, коли українська судова влада проходить складний етап судової реформи, здійснює масштабне очищення судової системи та бореться за відновлення довіри суспільства, продовжується звинувачення суддів зі сторони високопосадовців у всіх негараздах, що відбуваються у державі.

Проте, незважаючи на такі складні умови роботи, суди і судді на належному рівні виконують свої службові обов'язки. Водночас слід зауважити, що судді повинні розглядати не тільки матеріали НАБУ і САП, а й інші цивільні, адміністративні та кримінальні справи з урахуванням часу їх надходження та строків розгляду. А тому зосередження тільки на розгляді матеріалів цих органів може порушувати права інших громадян України на судовий захист.

Судді розуміють громадсько-суспільну відповідальності за розгляд антикорупційних проваджень та намагаються знайти баланс між правом людини на справедливий суд, презумпцією невинуватості і важливістю боротьби з корупцією.

Причинами ж тривалого розгляду справ є системні чинники, зокрема: значна кадрова недостатність, велике навантаження, недостатність доказів та їхня невідповідність процесуальним кодексам, недостатня мотивованість подань, непереконливість позицій обвинувачення у судовому засіданні, відверте зловживання захистом своїми правами і затягування розгляду справ.

Тому тільки спільними діями суддів, прокурорів, слідчих й адвокатів та зацікавленістю у досягненні справедливого і законного результату, професійним і незалежним ставленням до виконання своїх обов'язків усіх представників органів системи правосуддя, можна досягти мети, якої потребує суспільство.

Прес-служба Ради суддів України закликає правоохоронні органи, усі органи системи правосуддя та їхніх посадових осіб виважено й об'єктивно оприлюднювати інформацію, що надається суспільству, та проводити системний аналіз чинників, які впливають на ті чи ті процеси.

Джерело Рада суддів України© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.