Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Національна асоціація адвокатів України: «Запровадження медіації збільшить навантаження на суд»

Процедура медіації, визначена проектом нових процесуальних кодексів, суттєво відрізняється від класичної моделі та є нестандартною. Вона проводиться до початку розгляду справи по суті і в подальшому може збільшити навантаження на судову систему.

Таку думку висловив голова комітету з питань медіації Національної асоціації адвокатів України Владислав Ситюк під час форуму «Позасудове врегулювання спорів».

«Важливо пам’ятати, що суддя вирішує спір на підставі норм права і доказів, які надають йому сторони. Проте медіатор працює з інтересами сторін, їх емоціями. У процедурі медіації норми права і доказова база не мають вирішального значення, адже медіатор допомагає сторонам знайти спільні інтереси, бо не завжди вони видимі. Медіатор налагоджує між сторонами ефективну комунікацію і допомагає їм самостійно прийняти спільні рішення, які повинні задовольнити обох сторін спору», — зауважив Владислав Ситюк.

Адвокат переконаний, що судді будуть дивитись на спір під час його врегулювання з позиції оцінки доказів і норм права, розмова з сторонами, якщо не повністю, топевною мірою буде спрямовуватись у юридичне русло, адже «суддя-медіатор завжди залишається суддею».

Відтак більш оптимальним варіантом врегулювання спору після порушення провадження в суді, на думку Владислава Ситюка, є проведення медіації професійним медіатором, який працює поза межами суду. Також для більш ефективного доступу до цієї процедури доцільно при судах сформувати реєстри медіаторів (на зразок того, як це зроблено в сусідній Білорусі). Наприклад, це можуть бути адвокати, юристи, представники інших професій, які пройшли відповідне навчання та отримали сертифікат медіатора.

Джерело Закон і Бізнес© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.