Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


«Незгода з діями керівництва ВРП має висловлюватися виключно у правовому полі», – заява Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя заявляє, що жодні акції дискредитації, тиску чи залякування не стануть на заваді діяльності Ради щодо реалізації судової реформи та забезпечення незалежності судової гілки влади.  

 

Заява Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя створена в рамках конституційної реформи в частині правосуддя як конституційний незалежний орган державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України.

Зважаючи на конституційний статус Ради, її ефективна і стабільна робота є запорукою успішного досягнення цілей судової реформи: формування незалежної
судової системи, забезпечення ефективного та якісного правосуддя.

Останнім часом незаконний вплив на роботу Ради має тенденцію до посилення, а поширення дезінформації про її діяльність набуває системного характеру. Встановлення механізмів тиску та незаконного контролю за прийняттям рішень Ради є неприпустимим у правовій демократичній державі.

Проявом тиску на Раду стали події, які відбулися 17 та 18 березня цього року. Хвиля дезінформації та підбурювання призвела до того, що Голова Ради Ігор Бенедисюк став об’єктом неправомірних дій з боку осіб із прихованими обличчями, які погрожували йому фізичною розправою та пошкодженням майна. 

Цей інцидент потребує швидкого і безстороннього розслідування правоохоронними органами. Винні – як виконавці, так і замовники – мають бути встановлені та притягнуті до відповідності,  передбаченої законом.

Неправомірні дії стосовно Голови Ради, як і можливі подібні випадки тиску та погроз на адресу членів Ради, розцінюються і будуть розцінюватися як спроби дестабілізації роботи Ради, посягання на незалежність судової влади та руйнування демократичних основ правосуддя в Україні.

Незгода з діями Ради, її керівництва та окремих членів має висловлюватися виключно у правовому полі.

Вища рада правосуддя заявляє, що жодні акції дискредитації, тиску чи залякування не стануть на заваді діяльності Ради щодо реалізації судової реформи та забезпечення незалежності судової гілки влади.

Джерело – «Закон і Бізнес»© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.