Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Як обиратимуться члени Вищої ради правосуддя? XIV позачерговий З'їзд суддів України

Сьогодні, о 10 годині, відкрився XIV позачерговий З'їзд суддів України, який триватиме два дні – 14 та 15 березня.

З'їзд традиційно розпочався із реєстрації учасників та супроводжувався мітингом проти 15 кандидатів до Вищої ради правосуддя, який провели представники грантових громадських організацій.

Всього в роботі XIV З'їзду суддів візьмуть участь 323 делегата. Від Верховного Суду на З'їзд обрано 3 делегати, Вищого адміністративного суду України – 2, Вищого господарського суду України – 3, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ – 3 делегати. Цікаво, що делегатами З'їзду не були обрані група членів чинної Ради суддів України – органу, відповідального за скликання та проведення З'їзду суддів.

Від Київського ААС як делегати взяли участь Ярослав Василенко, Оксана Епель, Ярослав Мамчур. Також присутні кандидат у Вищу раду правосуддя Костянтин Бабенко та член Ради суддів України Євген Мєзєнцев. 

З повним списком делегатів З'їзду можна ознайомитися за посиланням.

Очікується, що основними питаннями стануть вибори шістьох членів Вищої ради правосуддя, яких З'їзд суддів має обрати за своєю квотою. До 13 березня про своє бажання стати членами Ради правосуддя заявили 44 претендента, проте 13 березня про зняття своєї кандидатури заявив суддя Господарського суду Харківської області Олександр Мамалуй. Суддя повідомив, що має намір зосередитися на конкурсі в Верховний Суд.

З повним списком кандидатів до Вищої ради правосуддя і їх мотиваційними листами можна ознайомитися за посиланням.

Шістьох членів Вищої ради правосуддя обиратимуть за квотним принципом: 4 кандидати від судів загальної юрисдикції та по одному від господарської та адміністративної. Крім того, НАЗК надало невтішні висновки щодо деяких кандидатів.

Рішення про обрання членів ВРП за квотами підтримало 249 делегатів позачергового ХIV з’їзду суддів України.

Водночас суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Волков запропонував альтернативні квоти: 3 кандидати від судів загальної юрисдикції, 2 — від адміністративної та 1 — від господарської.

Як зазначив суддя, таким чином судді-члени ВРП загалом розподіляться за таким принципом: 6 — від судів загальної юрисдикції, 2 — від адміністративної та 2 — від господарської. Однак така пропозиція не знайшла підтримки серед делегатів.

Як зазначила голова РСУ Валентина Сімоненко, є дві категорії кандидатів. До першої належать ті, хто подав документи й обраний делегатом з’їзду (таких 29 з 44).

Відповідно до закону вони автоматично заносяться до бюлетеня для голосування. До другої — ті, хто подав відповідні документи, але не обраний делегатом. Згідно із законом «Про Вищу раду правосуддя» такі кандидати мають бути висунуті безпосередньо на з’їзді не менш як 20% обраних делегатів. Якщо їх підтримають, то включать до бюлетеня. Після цього відбудеться голосування.

Крім того, секретаріат ВРП надав висновки щодо спеціальної перевірки кандидатів. Згідно з ними 15 кандидатів не відповідають вимогам, серед яких 10 — делегати з'їзду.

Загалом висновки про невідповідність були надані з причин:

відсутня декларація у реєстрі НАЗК — 7 кандидатів;

не мають 15-річного стажу — 4 кандидати;

неправильні або невчасно подані документи — 2 кандидати;

порушення правил військового обліку — 1 кандидат;

не має статусу судді — 1 кандидат.

Джерела – «Судебно-юридическая газета», «Закон і Бізнес»© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.