Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


У Страсбурзі поділилися досвідом щодо свободи слова та безпеки журналістів

З 1 по 4 березня 2017 року тривав візит-ознайомлення до столиці європейського парламентаризму міста Страсбург представників правоохоронних органів, громадянського суспільства та народних депутатів України «Безпека журналістів: Європейський досвід».

Участь у вказаному візиті, поряд із працівниками прокуратури, Національної поліції, Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, представниками Ради Європи, громадської організації «Інститут масової інформації, науковцями та адвокатами, взяв і Євген Мєзєнцев, суддя-речник Київського апеляційного адміністративного суду та член Ради суддів України.

Крім змістовних зустрічей зі Спеціальним радником Генерального Секретаря Ради Європи в Україні, керівником та представниками Департаменту інформаційного суспільства Головного Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, з працівниками Європейського суду з прав людини, учасникам були презентовані Платформа Ради Європи для захисту журналістської діяльності та результати дослідження «Ризик для журналістів – частина роботи?» щодо самоцензури та незаконного втручання у діяльність журналістів у країнах-членах Ради Європи.

Серед іншого, на розсуд учасників був представлений проект «Методичних рекомендацій щодо особливостей здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях за фактами перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, погроз або насильства щодо журналістів, умисного знищення або пошкодження майна журналіста, посягання на його життя та захоплення як заручника», розроблений Генеральною прокуратурою України.

Останній, однак, викликав серйозну дискусію та цілий ряд зауважень правників, які зрештою дійшли висновку про необхідність доопрацювання Методичних рекомендацій ще до їх публікації і подальшого обговорення у правовому та науковому середовищі.

Найбільше зацікавилась делегація інформаційною платформою щодо застосування статті 10 Європейської Конвенції з прав та основоположних свобод людини (свобода вираження поглядів) та практикою Європейського суду з прав людини у справах, поданих проти України, і справах стосовно забезпечення безпеки журналістської діяльності, а також інформаційною платформою щодо огляду європейських стандартів безпеки журналістів. У перебігу аналізу й обговорення українського законодавства та поточного стану речей у сфері безпеки журналістської діяльності учасники заходу відзначили наявність істотних недоліків національного законодавства щодо безпеки журналістів і необхідність більш активного сприйняття Україною євронормативів стосовно свободи слова та вираження поглядів.

Учасниками візиту та доповідачами відзначено погіршення останнім часом «клімату» свободи слова у Європі в цілому. Разом з тим, позитивним наслідком ознайомчого візиту слід вважати напрацювання пропозицій по заходах щодо подолання недоліків українського законодавства у сфері захисту свободи вираження поглядів.

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.