Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


На міжнародній конференції у Києві обговорили безпеку журналістів під час виконання професійних завдань

Міжнародна конференція «Безпека журналістів як обов’язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок» зібрала під одним дахом спеціалістів з європейських організацій, з виконавчої і судової гілок влади та журналістську спільноту. Проведення зустрічі мало на меті обговорення порушення принципу свободи слова й прав журналістів в Україні, пошук шляхів покращення захисту медійників, а також налагодження взаємодії між ЗМІ, правоохоронцями та суддями.

Організаторами такої широкопрофільної дискусії стали ОБСЄ, Рада Європи, ЮНЕСКО, Міністерство закордонних справ, Міністерство інформаційної політики й Інститут масової інформації.

За традицією, захід почався з вітального слова, а вся зустріч була поділеною на чотири панельні дискусії.

На першій дискусії представники Генеральної прокуратури України, Європейської федерації журналістів, ЮНЕСКО, Міністерств інформаційної політики та оборони України, Національної спілки журналістів України аналізували ситуацію та головні тенденції з гарантування безпеки журналістів у світі та в Україні. Разом з цим обговорювали прогрес у розслідуванні випадків насильства проти журналістів та заходи з метою поліпшення ситуації. Сергій Томіленко, перший секретар Національної спілки журналістів України, висловив дуже вагому і важливу думку: на регіональному рівні журналісти не йдуть на ризик у власній професійній діяльності, бо впевнені, що держава їх не захистить. На це заступник Генерального Прокурора України Євген Єнін відповів, що не треба боятися звертатися до правоохоронних органів, та закликав до більшої громадської активності.

Головна теза цієї дискусії: безкарність породжує безкарність.

Під час другої панельної дискусії разом із Сергієм Кислицею, заступником міністра закордонних справ України, Меді Бенчела, представник ЮНЕСКО, презентував навчальний посібник англійською мовою «Свобода слова і громадський порядок». Його розробили у рамках програми підготовки співробітників силових відомств у питаннях дотримання прав людини. Посібник надає юридичні рекомендації та інструменти для проведення навчальних програм для представників силових структур з метою підвищення прозорості їхньої роботи та сприяння покращенню відносин між органами правопорядку та ЗМІ, приділяючи особливу увагу питанням безпеки журналістів. Пан заступник міністра провів фокусне дослідження щодо необхідності видання цього посібника українською мовою, що було позитивно сприйнято аудиторією.

Цей посібник, як подарунок, Меді Бенчела презентував Євгену Мєзєнцеву після того, як суддя-речник Київського апеляційного адміністративного суду розповів про Школу судової журналістики та наголосив на потребі поглиблення діалогу суддівської спільноти та ЗМІ. «Істотні зміни у спілкуванні суддів із журналістами у судових засіданнях відбулися, але деякі негативні «традиції» залишилися. Тому, враховуючи обставини та запити суспільства, ми вирішили організувати навчальний проект «Школа судової журналістики», – розповів Євген Мєзєнцев.

Головна теза цієї дискусії: коли говоримо правду, то ми створюємо основу для довіри.

На третій панельній дискусії «Регулювання питання захисту журналістів. Можливі шляхи вдосконалення національного законодавства» обговорювали запропоновані зміни до Кримінального кодексу, розроблені медійними та громадськими організаціями.

У зв’язку з тим, що сучасні інформаційній технології роблять з половини нашого суспільства журналістів, то варто визначити у нормативно-правових актах чіткі критерії, які відрізнятимуть професійну роботу журналіста.

Головна теза: зміни повинні бути такими, щоб захистити права, а не зловживати правом.

Четверта панельна дискусія була присвяченою правосуддю. Юристи-практики та представники судової гілки влади обговорювали заходи судового впливу у випадках насильства проти журналістів, а також необхідність підвищення ефективності судової системи у сфері захисту свободи ЗМІ.

Оскільки Євген Мєзєнцев, окрім обіймання посади судді-речника нашого суду, є і членом Ради суддів України, він від імені цієї Ради висловив пропозицію для Національної школи суддів. Зважаючи, що відносини між суддями і журналістами перебувають ще у досить нестабільному стані, то не зайвим було б включення до навчальної програми суддів курсу, пов’язаного належним вирішенням кримінальних справ щодо захисту свободи слова та припиненням втручання в діяльність журналістів. Цю пропозицію планується обговорювати на найближчому засіданні Ради суддів.

Головні тези дискусії: відкритість – найкращий спосіб захисту самого суду; якщо не заповнити інформаційний простір власною позицією або коментарем, то хтось інший залюбки це зробить, і, як правило, не на користь суду або судді.

 

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.