Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Коментар до судового рішення. Інтерв'ю із суддею. День п'ятий

Вперше лектором Школи судової журналістики став голова Київського апеляційного адміністративного суду Андрій Горяйнов. Разом з Марією Доник він підготував інформативну лекцію про судове рішення та інтерв’ю із суддею.

Попри те, що тема зустрічі для студентів-журналістів могла здаватися складною, наші лектори змогли розкласти по полицям складні аспекти юридичної термінології та завдяки живому спілкуванню роз’яснили важкі для сприймання особливості судових документів.

Обговорюючи такі питання, варто починати із поняття судового рішення та ролі норм процесуального права у регулюванні судових процесів. Простою «людською» мовою студентам пояснили поняття судового рішення та його типи у тому чи тому виді судочинства, описали структуру судових рішень, шляхи його пошуку. На готовій постанові у вже розглянутій справі Андрій Горяйнов надавав приклад ефективної роботи, описав кожну структурну частину, пояснив, чим вони відрізняються та окреслив словосполучення-сигнали, що вказують на висновки суду. Цей практикум навчив головним методам пошуку інформації у чисельних сторінках судових рішень, тобто тому, як результативно працювати із судовим документом.

Також Андрій Горяйнов та Марія Доник визначили основні типи коментарів до судових рішень на прикладі публікацій у ЗМІ. На жаль, більшість коментарів мали негативний характер, а головне – не були інформативними та доцільно не висвітлювали зміст судового рішення.

На завершення учасники поговорили про інтерв’ю із суддею. Ця тема є актуальною, оскільки з наступного тижня студенти мають виконати такий практикум. Для ґрунтовної підготовки лектори пояснили так звані рамки у спілкуванні із суддею. Вони визначенні статтями у ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу суддівської етики. Не оминули і теми про обмеження у спілкуванні зі ЗМІ, тобто питання, на які судді мають право не відповідати (звичайно, визначені законами), та користування ними соціальних мереж.

Facebook Школа судової журналістики

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.