Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Громадська спілка вдруге відстояла права киян

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду на чолі з Андрієм Кучмою розглянула апеляційні скарги Київської міської ради, заразом і ТОВ «Терра Капітал», ТОВ «Нова Слобідка» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 лютого 2016 р. у справі за адміністративним позовом Громадської спілки «Асоціація органів самоорганізації населення міста Києва» про визнання протиправними дій, скасування рішення.

У позові, поданому громадською спілкою, вимагалося визнати незаконним і нечинним та скасувати повністю рішення Київської міської ради від 08 жовтня 2009 року №365/2434 «Про затвердження проектів прибережних захисних смуг водних об'єктів м. Києва».

Суд І-ої інстанції погодився із твердження представника позивача про те, що проект прибережних захисних смуг водних об'єктів м. Києва у Дніпровському районі та схема зовнішніх їхніх меж не є тотожними документами. А також прийшов до висновку, що затверджений оскаржуваним рішенням проект прибережних захисних смуг водних об'єктів м. Києва у Дніпровському районі згідно з додатком суперечить вимогам Земельного кодексу України за формою та змістом. У цій частині позовні вимоги було задоволено.

Вимоги ж про визнання розміру прибережних захисних смуг в Дніпровському районі міста Києва, що передбачений нормами ст. 60 Земельного кодексу України, ст. 88 Водного кодексу України, суд визнав формою втручання в дискреційні повноваження, та відмовив у їх задоволенні.

Такою була постанова Окружного адміністративного суду міста Києва, яку Київська міська рада вирішила оскаржити в суді ІІ-ої інстанції. Але колегія суддів Київського ААС залишила без задоволення апеляційну скаргу, а рішення колег з І-ої інстанції – без змін.

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.