Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Дайджест ЗМІ: Ключові тези міжнародної конференції «Адміністративна юстиція: досягнення і перспективи»

Сьогодні в готелі «Русь» проходила міжнародна конференція «Адміністративна юстиція: досягнення і перспективи», організована Вищим адміністративним судом України (ВАСУ), громадськими організаціями «Асоціація адміністративних суддів», Асоціацією адвокатів України, «Асоціація податкових радників» і платформою Taxlink. Захід проходив за участі генерального секретаря «Європейської асоціації адміністративних суддів» Едіт Целлер, президента Асоціації адміністративних суддів Австрії Зігфріта Кьоніхсхофера й інших.

Джерело фото – Юридическая практика

Під час відкриття заходу заступник голови ВАСУ Михайло Цуркан заявив, що, незважаючи на законодавчі зміни, адміністративна юстиція має право на життя.

У свою чергу президент ГО «Асоціація адміністративних суддів» Олександр Пасенюк назвав "дивну" закономірність: завжди ключові зміни питань судоустрою вирішуються без участі представників цієї сфери – суддів.

За словами в.о. голови ВАСУ Михайла Смоковича, протягом свого існування адміністративні суди розглянули близько 10 млн справ. Він має побоювання щодо суддівської незалежності в зв'язку з останніми змінами законодавства та закликав колег «відстоювати свою професію».

Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко закликала ВАСУ виважено підходити до вирішення справ суддів, які звертаються до суду за захистом своїх прав і свобод.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук переконаний, що конституційна реформа, а з нею і судова, ніяких загроз для адміністративної юстиції не несе: адмінюстиція залишається цілісною інституцією на чолі з касаційним судом. «Зміни до Конституції України потенційно не послабити цей інститут», – зазначив Микола Оніщук.

Голова ВККС Сергій Козьяков порадив суддям адміністративних судів керуватися не тільки принципом законності, але розвивати в своїх рішеннях принцип верховенства права. Він визнав, що ВАСУ виніс багато рішень проти Комісії, але підкреслив, що рішення поважають і виконують.

Президент ГО «Асоціація податкових радників» Данило Гетманцев відзначив, що роль адміністративної юстиції в розбудові держави складно переоцінити. Без належного і ефективного адміністративного судочинства не буде ні реформ, ні демократії.

Президент Асоціації адвокатів України Олег Рачук запевнив присутніх в тому, що адвокатура зацікавлена в послідовному і системному завершенні реформування органів правосуддя.

Джерело – Юридическая практика© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.