Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Дайджест ЗМІ: Микола Патрюк, заступник голови ВККС, про скарги на суддів

30 вересня 2016 року набере чинності нова редакція Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон), яка зменшила кількість функцій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Зокрема, функція притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та відсторонення суддів передані Вищій раді правосуддя (ВСП).  

 

Як зазначив заступник голови ВККС, глава дисциплінарної палати Комісії Микола Патрюк, з 30 вересня в компетенції кваліфікаційної палати ВККС залишаються питання відбору суддів, обліку вакантних посад, кваліфікаційного оцінювання, надання рекомендацій для переведення до іншого суду й інші «кваліфікаційні функції». Він нагадав, що дисциплінарна функція за Законом повністю переходить ВСП.

«Тепер вся дисциплінарна практика по суддях буде закріплена за ВСП», – підкреслив Микола Патрюк.

Заразом він акцентував, що за Перехідними і прикінцевими положеннями Закону заяви щодо поведінки суддів місцевих та апеляційних судів, отримані ВККС до вступу в силу Закону, передаються для розгляду ВСП, якщо в день вступу в силу Закону не вирішили відкрити або відмовити у відкритті дисциплінарної справи. Микола Патрюк прокоментував, що до ВСП передаватимуться матеріали справи (прошиті і пронумеровані), які будуть уміщувати в собі скаргу, матеріали перевірки та інші документи.

«Таких скарг нині близько 13 тис. Останнім часом інтенсивність подачі скарг дещо знизилася. Можливо, це пов'язано з тим, що термін притягнення до відповідальності суддів виріс і становить три роки або суспільство, знаючи про перехід дисциплінарних функцій до ВСП чекає, щоб звертатися вже в належний орган», – припускає Микола Патрюк.

А тим часом Комісія повинна завершити відкриті провадження за законодавством, чинним на момент їхнього відкриття. За словами Миколи Патрюка, на сьогодні незавершеними є 52 справи, значна кількість з яких уже виносилися на засідання, але оголошувалася перерва в зв'язку з першою неявкою судді. ВККС планує у вересні ці питання «закрити». З 30 вересня скарги на суддів ВККС приймати не буде.

Джерело Юридическая практика© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.