Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


«Школа судової журналістики». День шостий

Навчальний курс уже вийшов на фінішну пряму. Наостанок ми підготували для студентів інтенсивну, суто журналістську програму. До цього вони опановували основи юриспруденції, а тепер прийшов час застосувати їх у поєднанні із журналістськими навичками.

Учасники мають певну основу з університету, але ж цікаво поспілкуватися, перейняти досвід від практикуючих журналістів.

Перший лектор – Ален Бобров, журналіст програми «Гроші» телеканалу «1+1». Важливість його практикуму є надзвичайною, адже весь час ми витратили на редагування статей. Не зачіпаючи юридичну сторону текстів, Ален вказав і, найголовніше, підказав, яким чином замінити ті чи ті слова, абзаци, дав поради, як не загубити нитку розмови і тримати увагу читача до останньої крапки. «Аби матеріал зацікавив читача, необхідно визначити мету. Поставити собі запитання, що я хочу сказати своєю статтею, сюжетом і т.д.»

 

Наступним поділився своїми знаннями Валентин Богунов, заступник редактора газети «Закон і Бізнес» – профільної юридичної газети. Його тема стосувалася питань, як зацікавити юристів, суддів, тобто свою цільову аудиторію, як не треба писати та лайфхаки для майбутніх журналістів. Також поділився своїми правилами визначення якісної новини. Неодноразово наголошував на тому, що «воду юристи не сприймають» та «неправильна термінологія дратує юристів». Загалом лекція була цікавою, а особливо частина про «психогачки» в заголовках. Але ми не будемо Вам про них розповідати, бо це професійна таємниця :)

 

Напружений день завершив юрист-практик Андрій Гвоздецький. На практикумі «Крізь один об’єктив: про рівність та змагальність сторін у медіа-матеріалі» учасники обговорювали статті з різних інформаційних контентів та відеоматеріали. Цікаво було спостерігати за реакцією молодих журналістів на непрофесійну роботу старших колег у висвітленні судових справ. Разом визначили найпоширеніші помилки: встановлення факту злочину без рішення суду, однобока подача інформації, порушення журналістських етики та принципів, відсутність посилань на джерело інформації. Доповідач порадив уникати власної оцінки в матеріалі, перевіряти інформацію перед публікуванням статті або випуском сюжету.

 

Різноманітність кожного виступу, несхожі підходи та погляди на одну і ту ж справу – журналістику – зробили наш день несхожим на інші. Висловлюємо вдячність спікерам, і вже сьогодні Ви маєте змогу побачити, як учасники використали набуті знання на практиці.

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.