Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Дайджест ЗМІ: Європейська асоціація адмінсуддів розкритикувала Закон про судоустрій

Свої зауваження до ухваленого 2 червня Закону про судоустрій Європейська асоціація адміністративних суддів висловила у листі від 13 червня 2016 року до Європейського комісара з питань юстиції, Президента України та Міністра юстиції України.

У листі наголошується на тому, що зміни організаційних засад судочинства повинні ґрунтуватися на дотриманні як повної структурної незалежності, так і особистої незалежності кожного судді. Водночас Європейська асоціація адміністративних суддів не ознайомлена з такими перехідними положеннями нового Закону про судоустрій, які б забезпечували дотримання відповідних основних гарантій незалежності в рамках цієї правової реформи.

Також відзначається, що Європейській асоціації адміністративних суддів не відомі особливі недоліки щодо існування ВАСУ як адміністративного суду.
Зауважимо, у листі також наголошується, що статус суддів до та після відповідних змін не повинен порушуватися. Зокрема, мова йде про безстрокове призначення, яке, як зауважують в Асоціації, може бути припинене лише у випадках серйозних порушень положень дисциплінарного та кримінального законодавства або якщо суддя більше не може виконувати свої обов’язки.

Не обійшли увагою в Асоціації і зобов’язання суддів за новим Законом подавати повну декларацію родинних зв’язків, а також інших декларацій. На думку Асоціації, подібні заходи призводять до заперечення та порушення права на недоторканність приватного життя.

З огляду на все це Європейська асоціація адміністративних суддів сподівається, що подальша судова реформа здійснюватиметься з дотриманням чинних європейських стандартів.

Лист Європейської асоціації адміністративних суддів від 13 червня 2016 року до Європейського комісара з питань юстиції, Президента України та Міністра юстиції України

Джерело – Закон і Бізнес

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.