Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Дайджест ЗМІ: ВР відмовилася скасувати своє рішення щодо Закону про судоустрій

Сьогодні парламент розглянув проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 2 червня щодо прийняття за основу та в цілому Закону про судоустрій та статус суддів. Скасування такого рішення ВР підтримали лише 72 депутати.

Як відзначив один з авторів проекту постанови №4734-П про скасування рішення ВР про ухвалення нового Закону про судоустрій Ю.-Б.Шухевич, парламент не мав права прийняти відповідний Закон одразу за основу та в цілому, оскільки:

- по-перше, Закон містить більше 100 статей, а Регламент ВР містить заборону на такі рішення;

- по-друге, Закон не можна приймати, якщо є зауваження у депутатів до його прийняття в цілому.

Як відзначалося під час обговорення, пропозиція щодо погодження Закону про судоустрій за основу та в цілому була надана профільним комітетом.
Попри невелику кількість депутатів у залі пленарних засідань, на підтримку скасування відповідного рішення ВР висловилася низка народних депутатів.

Основні зауваження – недостатньо продуманий текст та надмірна поспішність з ухваленням рішень. Не обійшли увагою депутати і фінансове забезпечення суддів за новим Законом. На думку народних обранців, розміри зарплат та пенсій суддів на фоні ситуації в країні є більш, ніж надмірними.
Також депутати скаржаться на неможливість подання ними зауважень до Закону, оскільки його було прийнято одразу за основу та в цілому.

Свої зауваження до прийняття Закону про судоустрій висловлювали і судді, зокрема Рада суддів України. Заразом Вищий адмінсуд вже запропонував П.Порошенку ветувати цей Закон.

Джерело Закон і Бізнес© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.