Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Перша ластівка виборчого процесу

13 червня у стінах Київського ААС розглядалася справа, яка стала першою у нинішньому виборчому процесі. Колегія суддів під головуванням Олександра Хрімлі ухвалила рішення у справі за адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії.  

 

7 червня ЦВК ухвалила постанову №186, якою відмовила в реєстрації кандидата в народні депутати, висунутого Комуністичною партією України, в одномандатному виборчому окрузі №206 на проміжних виборах народних депутатів 17 липня 2016 року.

В адміністративному позові висуванець просив визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК та зобов’язати її зареєструвати його кандидатом. Але колегія суддів відмовила позивачеві, вказуючи на безпідставність його доводів щодо наявності факту обмеження права бути обраним з боку відповідача як суб’єкта владних повноважень.

Зокрема, відмова у реєстрації зумовлена неналежним виконанням позивачем обов’язку щодо подання документів із зазначенням інформації, наявність якої є обов’язковою.

Також у судовому засіданні встановили, що ЦВК уже зареєструвала позивача як само висуванця.

Окрім цього, відповідно до п.п. 2, 8 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», ЦВК відмовляє в реєстрації кандидата у разі висування від партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або нацистського тоталітарних режимів, їхньої символіки та яка не відповідає вимогам ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.