Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Міністр юстиції окреслив запобіжники проти суддів зі старої системи

Під час розробки змін до Конституції та Закону про судоустрій одною з принципових позицій було внесення положень, які не дадуть можливості суддям, які скомпрометували себе, автоматично потрапити до системи оновлених судів. Про це сьогодні в ході форуму «Фільтруй суд: через очищення до чесного суду» повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.  

 

«На рівні змін до Конституції та в Законі про судоустрій закладено низку запобіжників, які не дозволять автоматично просочитися в систему тим суддям, які мають проблеми з репутацією. Одним із таких запобіжників є моя особиста пропозиція – судді, які призначені на 5 років Януковичем не можуть бути перепризначені безстроково. Це 1880 суддів, повноваження яких або вже припинилися, або припиняться найближчим часом. На ці посади буде відкрито публічний конкурс», – зазначив очільник Мін’юсту.

Другим запобіжником, який забезпечить швидке та якісне оновлення судової системи, є чітко прописані строки створення нової судової системи та критерії добору суддів нового формату.

«Будь-яка реформа, яка не має строку початку і строку закінчення, – це не реформа, а декларація. У Законі про судоустрій є чіткий строк формування Верховного суду України – це шість місяців з моменту, коли закон набуває чинності. Завдяки публічному відбору, який буде контролюватися в тому числі й громадськістю ми зможемо сформувати кістяк нової судової системи – новий Верховний суд. Так само ми прописали строки, коли мають з’явитися нові апеляційні суди – не пізніше трьох років з моменту прийняття закону», - наголосив Міністр юстиції.

При цьому він наголосив, що судді проходитимуть серйозну перевірку свого майнового стану та його відповідності законним доходам, а також майнового стану усіх родичів та оточення. А кандидатами на суддівські посади вперше в історії України можуть бути не лише судді, які працювали в системі, а й правники та науковці, які мають відповідний досвід роботи.

«Таким чином ми можемо говорити про оновлення судової системи на 70%. 5-6 тисяч суддів мають бути набрані через систему публічних конкурсів. Якщо ми зробимо судову реформу і повернемо довіру до суддів і повернемо їм справжню незалежність, тоді можна буде з упевненістю говорити, що країна буде успішною й у всіх інших реформах», – резюмував Павло Петренко.

Джерело  Міністерство юстиції України © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.