Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Голова ВР підписав закон щодо змін Конституції України у частині правосуддя

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав прийнятий 2 червня закон щодо змін Конституції України у частині правосуддя (проект №3524). Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.  

 

Про це А.Парубій заявив 7 червня після вручення відзнак ВР журналістам, які працюють у зоні АТО. Відповідний Закон було передано на підпис Президенту.

«Сьогодні зранку я підписав зміни до Конституції, оскільки минув п’ятиденний термін, і, фактично, цим підписом і передачею Президенту ми започатковуємо масштабну судову реформу, якою передбачено зняття недоторканності суддів, усунення політичних впливів, серйозне оновлення суддівського корпусу та антикорупційні запобіжники», – сказав А.Парубій.

При цьому він зазначив, що не може підписати ухвалений закон про судоустрій і статус суддів, доки парламент не розгляне проект зареєстрованої постанови про скасування рішення ВР про прийняття цього закону.

Зміни до Конституції, зокрема, передбачають, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Водночас Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Представництво виключно адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року, у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року.

Джерело Закон і Бізнес© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.