Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Дайжест ЗМІ: Київський ААС відкриває школу судової журналістики

У липні 2016 року на базі Київського апеляційного адміністративного суду розпочинається пілотний проект «Школа судової журналістики», спрямований на підвищення правової обізнаності майбутніх журналістів.  

 

У рамках проекту буде проведено навчальні семінари, в ході яких студенти отримають базові знання із системи судоустрою, особливостей організації роботи суду, вивчать необхідну юридичну термінологію, ознайомляться з правилами судового процесу, візьмуть участь в організованих судом публічних заходах, а також матимуть змогу відвідати судові засідання та публікувати свої матеріали на офіційній веб-сторінці суду у розділі «Студентський блог. Складні речі простими словами».

Видання «Закон і Бізнес» виступає не лише інформаційним партнером проекту, але й активним його учасником: майбутні журналісти матимуть змогу обговорити проблеми, що виникатимуть при написанні статей, з професіоналами, а також отримати якісний аналіз допущених помилок.

«Студенти охоче погодилися взяти участь у нашому проекті «Студентський блог. Складні речі простими словами». Ми подумали, що ґрунтовні знання краще отримувати «з перших рук», тому його організація сприятиме становленню молодої, професійної юридичної журналістики», - зауважила прес-секретар КААС Ольга Шкіль.

На її погляд, роль контенту різного формату як ніколи стала ключовою у формуванні громадської думки. Сьогодні, окрім ЗМІ, існують веб-портали державних органів влади, які також висвітлюють важливі суспільні події, але в межах своєї компетенції. Та, незважаючи на це, перше місце джерела новин все ж таки посідають ЗМІ.

Багато правників погодяться із тим, наскільки важливим є професійне висвітлення подій, що відбуваються у юридичному і, зокрема, у судовому середовищі. Навіть незначні, на перший погляд, і суто «юридичні» помилки при висвітленні подій, резонансних справ іноді призводять до спотворення громадської думки як про конкретний суд, так і про судову систему в цілому.

«У свою чергу ми усвідомлюємо, що для застосування коректної юридичної термінології, розуміння стадій та особливостей перебігу судового процесу необхідні як мінімум профільні знання, а бажано ще й практичне знайомство із роботою суду, - переконана О.Шкіль. - Для цього необов’язково мати юридичну освіту: отримати такі базові знання можливо у співпраці із судом, спрямованій на навчання та галузеву орієнтацію журналістів».

Очікується, що результатом проекту мають стати якісні публікації студентів-журналістів, присвячені роботі КААС та судовій системі у цілому. Відтак, студентський блог може
виявитися одним із ефективних засобів взаємодії суду і громадськості, який започаткує професійне становлення нової генерації журналістів.

Джерело Закон і Бізнес

 © Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.