Річний звіт Київського апеляційного адміністративного суду


Якість роботи суду

Якість роботи суду

Результати опитування щодо якості роботи суду 2015 року

Кодекс суддівської етики


Студентський блог. Складні речі простими словами

Комунікація суду і суспільства починається із навчання і співпраці з новою, молодою генерацією журналістів.

Сьогодні, 26 квітня, прес-служба Київського апеляційного адміністративного суду разом з керівником апарату зустрілися зі студентами Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

 

У рамках круглого столу «Юридична освіта журналістів. Виклики та вимоги» учасники обговорили проблеми сучасної судової журналістики та її наслідки. Зокрема, це правова необізнаність представників ЗМІ, комунікаційний вакуум між судом і суспільством. Саме непрофесіоналізм обумовлює створення спотвореного образу суддів і суду; незнання громадян про те, хто і як ухвалює суспільно важливі рішення та яким є порядок їх виконання; формування негативного ставлення, що може призвести до активних дій з боку громадян.

На підтвердження цього студенти виконували практичні завдання і мали змогу безпосередньо побачити, що окреслені проблеми є не вигаданими і дуже поширеними, що пов'язані з цим помилки трапляються в інформаційних контентах різного рівня.

Зустріч не обмежувалась обговоренням і виконанням практичних завдань. Головною метою нашого візиту була презентація проекту «Студентський блог. Складні речі простими словами». Це, власне, і є тим не стандартним способом налагодження комунікації між судом і суспільством. Другим головним завданням його є сприяння молодим журналістам у професійному висвітленні питань діяльності суду через блоги.

Подібний навчально-просвітницький проект уперше втілюється в життя. Для нас є важливим розвиток кваліфікованої й об’єктивної юридичної, зокрема судової, журналістики. А всім аспектам цього напрямку можуть навчити лише ті, хто має ґрунтовні знання і є ключовим елементом судової системи.

Тут, звичайно, виникає логічне питання, як буде реалізовуватися проект. Студенти перших, других курсів будуть проходити низку навчальних семінарів у рамках «Школи судової журналітсики», які проводитимуться суддями і працівниками апарату Київського апеляційного адміністративного суду. Словом, отримають унікальні знання «з перших рук». Паралельно з цим відвідуватимуть судові засідання, конференції, круглі столи. Перед публікацією статей учасники і професіонали обговорять їх та проаналізують допущені помилки. Із закінченням «Школи судової журналістики» студентам вручать відповідні сертифікати.

Ми дякуємо за співпрацю викладачам кафедри журналістики та нових медіа Гуманітарного інституту КУ ім. Бориса Грінченка Юрію Нестеряку і Сніжані Жигун та студентам, які погодилися взяти участь в експериментальному проекті «Студентський блог. Складні речі простими словами».

ПРЕС-СЛУЖБА Київського ААС© Київський апеляційний адміністративний суд

Карта сайту

Всі права на матеріали, розміщені на сайті www.kaas.gov.ua, охороняються згідно з законодавством України. При
використанні будь-яких матеріалів з сайту посилання (у разі використання в Інтернеті прямий, не закритий від
індексування гіперлінк) на www.kaas.gov.ua є обов’язковим.